Projekt „Poszerzamy możliwości" PDF Drukuj

kapital_ludzki_logo

Projekt „Poszerzamy możliwości. Program wyrównywania szans uczniów niepełnosprawnych ZSO nr 5”

Okres realizacji od 01.06.2011 do 30.06. 2012

 

Realizacja projektu w roku szkolnym 2011/2012

 

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęły się zajęcia realizowane w ramach projektu. Zadania realizowane będą zgodnie z założeniami i harmonogramem. Prowadzone będą również działania informacyjno-promocyjne skierowane do uczestników, rodziców i środowiska lokalnego.


Trening słuchowy metodą Tomatisa w naszej szkole

  Metoda Tomatisa należy do jednych z metod treningu słuchowego. Wykorzystujemy w niej „elektroniczne ucho”, które jest idealnym modelem ucha ludzkiego.  Podczas terapii słuchamy muzyki Mozarta i Chorałów Gregoriańskich. Największe znaczenie w terapii odgrywają dźwięki wysokie, które poprawiają aktywność mózgu.  Materiał muzyczny jest odpowiednio przetworzony, indywidualnie dobrany do dziecka, lub grupy wykazującej podobne zaburzenia uwagi i lateralizacji słuchowej. W naszej szkole trening w ramach projektu  przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych terapeutów metody Tomatisa panią Iwonę Cudak i panią Agnieszkę Matyję.

 

 Piknik Rodzinny

  W sobotę 23 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu odbył się Piknik Rodzinny podsumowujący projekt  "Poszerzamy możliwości. Program wyrównywania szans uczniów niepełnosprawnych ZSO nr 5"

  W ramach imprezy na uczestników czekało wiele atrakcji artystycznych i kulturalnych przeznaczonych dla całych rodzin. Atrakcją wydarzenia była prezentacja zdobytych umiejętności przez uczestników projektu oraz jazda na kucyku,  dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy, występy klauna, zabawy prowadzone przez Dj Marcina. Na każdego czekało coś słodkiego oraz wiele atrakcyjnych nagród :)