Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

w Sosnowcu

Zespół szkół ogólnokształcących nr 5

Misja Szkoły

Misją naszej szkoły jest wychowanie dziecka akceptującego siebie i innych, potrafiącego odnaleźć swoje miejsce w życiu.

Aktualności

Zmiana godzin pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym

W okresie wakacji sekretariat będzie czynny  w godzinach 7:00 – 15:00

Czytaj więcej »

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026

8.30 – 10.00 – uroczyste pożegnanie klas ósmych, delegacje klas IV-VI, uczniowie klas VII i VIII

10.00 – 11.00 – rozdanie świadectw dla klas IV-VIII w salach lekcyjnych

11.00  – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III

Czytaj więcej »

Konkurs na plakat 'I pomoc przedmedyczna’

Wiemy, ale i ciągle uczymy się o tym, jak bardzo ważna jest I pomoc przedmedyczna. Pamiętajmy, by nigdy nikogo nie zostawiać bez pomocy. Aby ta pomoc była skuteczna musimy uczyć się i utrwalać konkretne działania potrzebne w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W tym też celu miał miejsce w naszej szkole konkurs na plakat ’ I pomoc przedmedyczna- schemat postępowania’, w którym najlepsza okazała się Agata Wierzbińska. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej »

Konkurs na plakat 'Profilaktyka zdrowotna’

Chyba każdy z nas wie, jak ważna jest profilaktyka w kontekście naszego zdrowia. Mimo tego ciągle powinniśmy tą wiedzę utrwalać, powtarzać, przypominać sobie, poznawać najnowsze badania w tej kwestii. Uczniowie w tym roku szkolnym przygotowali plakaty ilustrujące te zagadnienia. Mam nadzieję, że wszyscy stosujemy w życiu zasady zdrowego stylu życia, bo w ponad 53% nasze zdrowie zależy właśnie od nas. A w konkursie najlepsze okazały się uczennice: Gabriela Galant i Zofia Potoczna. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej »

Konkurs szkolny 'Mistrz klawiatury’

W tegorocznym konkursie szkolnym na szybkie i bezbłędne wykorzystywanie klawiatury komputerowej do pisania najlepsza okazała się Lena Podyma, I”I miejsce zajął Jakub Muszyński, a III Szymon Gwóźdź. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj więcej »

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego 'Fraszki i wierszyki na temat techniki i informatyki’

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mistrzem 'pióra literackiego’ został Wiktor Maczyta, a wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Mikołaj Sodo. Serdecznie gratulujemy ! A poniżej przedstawiamy ich dzieła i zapraszamy do lektury… KATEGORIA: INFORMATYKA 1. „Cyfrowy król” W grze wielkie zamki wznoszę zuchwale,Cyfrowym światem rządząc wspaniale.Lecz gdy mam sprzątnąć pokój prawdziwy,Mój zapał do prac jest strasznie leniwy. 2. „Zgubiony kod” Wpisałem hasło, lecz system wciąż krzyczy,A komputer sekundy do błędu wyliczy.Strach mnie obleciał i stoję wprost blady,Bo na ten system nie mam już rady! 3. „Wirtualna bitwa” Gdy podły wirus niszczy dane w sieci,Cała ma praca w wielki[...]
Czytaj więcej »

Erasmus+ w Portugalii – szkolenie „Stress Management and Professional Burnout Outdoors”

W dniach 8–13 czerwca 2026 r. nauczycielki naszej szkoły: p. Katarzyna Cieślik, p. Joanna Ryng – Kapka i p. Aleksandra Bożek uczestniczyły w międzynarodowym kursie „Stress Management and Professional Burnout Outdoors”, który odbywał się w portugalskim Ferragudo. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+, projekt nr 2025-1-SCH-000331026, i było w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej. Celem kursu było zdobycie praktycznych umiejętności wspierających dobrostan psychiczny nauczycieli oraz uczniów, przeciwdziałanie stresowi i wypaleniu zawodowemu, a także poznanie metod budowania odporności psychicznej i równowagi emocjonalnej. Podczas warsztatów uczestniczki poznawały techniki mindfulness, ćwiczenia oddechowe, elementy jogi oraz metody pracy z ciałem pomagające w[...]
Czytaj więcej »

Rejonowe Zawody dla mlodych wędkarzy

12 czerwca odbyły się XIX Międzyszkolne Rejonowe Zawody Drużynowe. Organizatorami wydarzenia były Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach oraz Koło PZW nr 37 w Mysłowicach. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Dariusza Wójtowicza, Prezydenta Miasta Mysłowice. Zawody Drużynowe w wędkarstwie spławikowym to świetna okazja, żeby połączyć sportową rywalizację, kontakt z naturą i trochę emocji, które na pewno w czasie rywalizacji się pojawiały. Nasza szkolna drużyna w składzie Antek, Kuba i Wiktor zajęła II miejsce. Udało im się złowić sporo ryb, które oczywiście wróciły do jeziora, czyli do włsnych warunków życia. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom[...]
Czytaj więcej »

Karta rowerowa.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowujących i w egzaminie na kartę rowerową. Chętnych było dużo, ale egzamin nie był łatwy, więc niektórzy musieli poświęcić dodatkowy czas, aby go zdać. Bo najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc znajomość przepisów ruchu drogowego i umiejętność pewnej jazdy na rowerze sa priorytetowe. Życzymy przysłowiowej “szerokiej drogi” i bardzo prosimy o odpowiedzialność w ruchu drogowym.
Czytaj więcej »

Muzeum pożarnictwa.

Nasi uczniowie klas 8, jak co roku w ranach Edukacji dla bezpieczeństwa, wzięli udział w lekcji w muzeum, gdzie poznali historię pożarnictwa, specyfikę pracy w tym zawodzie oraz kolejny raz wzięli udział w zajęciach I pomocy, tym razem z użyciem defibrylatora. Serdecznie dziękujemy za udział w tych jakże szkolących, edukacyjnych, przydatnych i potrzebnych zajęciach.
Czytaj więcej »

Certyfikaty

Projekty

Nie możesz kopiować treści