Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

GRUPA ,,BIEDRONKI” w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM ,,MAŁ MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, świetlicami szkolnymi, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za granicą.

Przedszkole realizuje kierunki polityki MEiN:

Moduł I – Czytamy razem z Małym Misiem

Moduł II – Misiowa wyspa talentów

Moduł III – Logorytmiczne misiowanki

Moduł IV – Misiowy ZABAWOWNIK międzypokoleniowy

Moduł V – Mały Miś uczy wrażliwości

Moduł VI – Europejczyk

GRUPA BIEDRONKI w miesiącu marcu i kwietniu zrealizowała moduł 5 z projektu edukacyjnego ,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Moduł był związany z uwrażliwianiem na problemy osób niepełnosprawnych, kształtujące postawy tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą. Dzięki uczestnictwu w Dniu Kolorowej Skarpetki oraz Światowym Dniu Świadomości Autyzmu dzieci kształtowały właściwe postawy prospołeczne oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Moduł III – Logorytmiczne misiowanki

Grupa,, Biedronki” , wybrała imię na MISIA – ,,ZDZISIO”, który wędruje już po domach dzieci i słucha bajek czytanych przez rodziców. Oto pierwsze wytwory plastyczne naszych bohaterów.