22.04. 2022 r. Światowy Dzień Ziemi

„Człowiek przez wieki ujarzmiał przyrodę,
uzyskując z niej zasoby niezbędne do tworzenia
nowych cywilizacji.
I oto nastały czasy, kiedy w wielu regionach
kuli ziemskiej pod naciskiem człowieka
przyroda zaczęła ustępować,
cofać się, a nawet ginąć.”

Jak co roku, nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Pomysłów na świętowanie tego dnia było tak wiele, że postanowiliśmy nie ograniczać się do jednego dnia.

Obchody zaczęliśmy już Światowym Dniem Wody. W tym dniu uczniowie mogli wykonać proste eksperymenty z wodą.

W klasach  odbywały się warsztaty: „Zwierzęta lasów” , „Recykling w modzie – z naturą w zgodzie”.

W kwietniu nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach na Wydziale Nauk  Przyrodniczych w Sosnowcu. W klasach ponadto odbywały się quizy ekologiczne, malowaliśmy plakaty, oglądaliśmy filmy o tematyce ekologicznej, pisaliśmy listy do Ziemi.  Klasa 7a wzięła udział w konkursie „Filtrujemy dla Bałtyku”  – budując rzeźbę z plastikowych butelek. Trzymajcie za nich kciuki ! 😊 W dobie drożejących paliw kopalnych klasy 7b i 8b zastanawiały się nad alternatywnymi źródłami energii – budując własne turbiny wiatrowe.

Klasy 6a i 7b brały udział w akcji sadzimy.pl,  dzięki nim posadzono kolejne drzewa w ramach tego projektu.

Wszystkim którzy aktywnie włączyli się w to wyjątkowe święto – DZIĘKUJEMY ….  Do zobaczenia za rok 😉