KONKURS PLASTYCZNY „LASY AMAZONII – PTAKI AMAZONII” ROZSTRZYGNIĘTY

Kochani, z wielką przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „LASY AMAZONII – PTAKI AMAZONII” – III edycja, został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 394 prac z ponad osiemdziesięciu placówek z całej Polski.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Broda, Katarzyna Łukaszewicz – Cholewa, Elżbieta Stach oraz Szymon Wałowski miała bardzo trudne zadanie. Zgodnie z regulaminem konkursu, głównymi kryteriami oceny były:

– zgodność pracy z tematem,

– jakość wykonania (staranność, samodzielność, kreatywność)

– ogólne wrażenie artystyczne (kolorystyka, kompozycja, technika plastyczna).

Nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom oraz różnorodne techniki plastyczne. Po długich, burzliwych naradach ustalono listę zwycięzców. Oto ona:

grupa wiekowa 7 – 10 lat

I miejsce – Julia Sacharczuk, Szkoła Podstawowa nr 3, Płock

II miejsce – Kacper Kluz, Zespół Szkół Specjalnych nr 1, Zielona Góra

III miejsce – Michalina Detrych, Szkoła Podstawowa nr 3, Płock

grupa wiekowa 11 – 14 lat

I miejsce – Maksym Traczyk, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Nidzica

II miejsce – Julia Siudzińska, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy  nr 8, Warszawa

III miejsce – Karolina Florczak, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Prudnik

wyróżnienie – Denis Deszczka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Głogówek

wyróżnienie – Johanna Nowak, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy,

grupa wiekowa 15 – 20 lat

I miejsce – Aleksandra Sznajder, Zespół Szkolno – Przedszkolny, Koszyce Wielkie

II miejsce – Wiktoria Małczyńska, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Damnica

III miejsce – Natalia Piętka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Oświęcim

wyróżnienie: Mateusz Doch, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Maków Podhalański

wyróżnienie: Krzysztof Jagodziński, Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, Elbląg

Wszystkim laureatom gratulujemy. Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną wysłane Pocztą Polską. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe prace. Ogromne podziękowania składamy opiekunom artystycznym.

Nagrodzone prace konkursowe można obejrzeć w galerii na stronie organizatora www.zso5.sosnowiec.pl oraz na naszym FB.