Dział Rehabilitacji

Wszystkie dzieci uczęszczające do naszego Ośrodka objęte są kompleksową rehabilitacją. Zajęcia prowadzone są codziennie w oparciu o indywidualne plany usprawniania. Profesjonalna kadra oraz wyposażenie sal w najnowocześniejszy sprzęt zapewniają dzieciom optymalne warunki usprawniania.

Kinezyterapia
 Z zakresu kinezyterapii stosujemy szeroką gamę różnego rodzaju ćwiczeń mających na celu poprawę stanu funkcjonalnego naszych podopiecznych. Pracujemy metodą NDT – Bobath, prowadzimy terapię Integracji Sensorycznej. Prowadzimy zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej, także dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym.

Wyposażenie działu kinezyterapii:
  • Drabinki gimnastyczne
  • Ławeczki gimnastyczne
  • Zestaw wałków i piłek rehabilitacyjnych
  • Platforma podwieszana
  • Lustra korekcyjne
  • Schody asymetryczne
  • Ścieżka korekcyjna.
  • Rotory
  • Cykloergometry
  • Bieżnia elektryczna
  • Steper
  • UGUL
  • Suchy basen
  • Pionizatory.
  • Materace gimnastyczne
  • Sprzęt do Terapii Integracji Sensorycznej
Fizykoterapia
  Nasz Ośrodek posiada bardzo szeroki wachlarz nowoczesnych urządzeń i sprzętów z zakresu: hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii, ultrasonoterapii, aerozoloterapii. Posiadamy nowoczesny fotel do masażu oraz matę i łóżko Ceragem. Zabiegi z zakresu fizykoterapii wykonywane są na zlecenie lekarza.

Coroczne imprezy organizowane przez Pracowników Działu Rehabilitacji.

1. Piknik Jesienny
  2. Zabawa Karnawałowa
  3. Sosnowiecka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełonsprawnej Ruchowo
  4. Sportowy Turniej Miast i Gmin (zawody dla dzieci niepelnosprawnych)