ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „Idiomy – słowa i obrazy jako bogactwo kulturowe”

Znajomość angielskich przysłów, powiedzeń i idiomów przenosi nas często na wyższy poziom w zakresie znajomości języka angielskiego i zbliża do mówienia po angielsku jak native speaker. Taką możliwość dał uczniom udział w I edycji  Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VI – VIII: „Idiomy – słowa i obrazy jako bogactwo kulturowe”, która odbyła się w maju 2022 r.

Udział w konkursie polegał na wybraniu, z udostępnionej listy, 2 idiomów i przedstawieniu ich w formie samodzielnie przygotowanej prezentacji wizualnej bądź audiowizualnej przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) lub w dowolnej technice plastycznej.

W konkursie oceniane było zarówno estetyczne i artystyczne wykonanie pracy, oryginalność i technika wykonania pracy, jak i trafność zilustrowania idiomów. Dobrze zilustrowany idiom przekazywał znaczenie dosłowne, jak i wskazywał znaczenie metaforyczne, w jakim jest używany.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce: Paulina Skibińska kl. VIII a