Warsztaty „Kariery kosmiczne”

Warsztaty „Kariery kosmiczne” – co trzeba zrobić żeby pracować w branży kosmicznej?

21 czerwca uczniowie z klas siódmych i ósmych wzięli udział w warsztatach z karier w sektorze kosmicznym prowadzonych przez Adama Czyżewskiego, Katarzynę Kołacz, trenerów współpracujących z CNK i Justynę Średzińską z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Astronautyka i technologia kosmiczna często kojarzą się z rzeczywistością dostępną tylko dla wybranych. Nic dziwnego, że wielu młodych ludzi ma odwagę kształcić się w tej dziedzinie i związać z nią swoją przyszłość.

Warsztaty w których wzięliśmy udział to okazja, aby lepiej poznać i zrozumieć, jakie możliwości rozwoju daje ścieżka kariery w sektorze kosmicznym. Dowiedzieliśmy się jakie umiejętności nabyte w szkole przydadzą się w pracy inżyniera kosmicznego. Poznaliśmy również możliwe ścieżki rozwoju, które możemy wybrać, jeżeli jesteśmy zainteresowani pracą w przedsięwzięciach związanych z branżą kosmiczną.

Opiekunami grupy były panie Aneta Kołton-Janiga i Katarzyna Łukaszewicz-Cholewa