Wycieczka ósmoklasistów

30.05 – 1.06. 2022 r. ósmoklasiści wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wisły. Dla uczniów był to czas wytchnienia po niedawnych egzaminach, ale też czas integracji klasowej i międzyklasowej – takiej ostatniej, na zakończenie szkoły.

Nie zabrakło elementów poznawczych – atrakcyjny okazał się Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, a w nim pokaz lotów ptaków drapieżnych i pokaz lotów sów, a także możliwość karmienia zwierząt z ręki. Uczniowie zawitali też do Centrum Koronki Koniakowskiej. Koronczarska tradycja z Koniakowa W 2017 roku została wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Koronczarki z Koniakowa wyheklowały swoje dzieła dla takich osobistości jak papież Jan Paweł II, królowa angielskia Elżbieta II, czy japońska projektantka Rei Kawakubo (Comme de Gargons).

Spacerów było pod dostatkiem – po centrum Wisły i Bielska-Białej i górskimi szlakami. Najwytrwalsi zdobyli Baranią Górę, ale na uznanie zasługują również ci, którzy zawędrowali „tylko” do Schroniska PTTK Przysłop.

Świętowanie zakończenia szkoły uwieńczono wspomnieniami minionych lat, konkurencjami międzyklasowymi i tradycyjnym polonezem.

Oj, działo się! 🙂