Wyjście do Muzeum Schoena i pokoju zagadek

Środa (7.06) była dla uczniów klas 6c, 6d, 7f i 8g inna niż zwykle i bardzo pouczająca. Uczniowie pojechali na wycieczkę do Pałacu Schoena. Po obejrzeniu zachwycających wnętrz pałacu i wysłuchaniu jego historii uczestniczyli w zabawie w pokoju zagadek. Za zadanie mieli odnaleźć puzzle i ułożyć z nich obraz Trójkąta Trzech Cesarzy. Musieli ze sobą współpracować, żeby rozwiązać szyfr, dopasować kluczyki do kłódek i ułożyć grafikę. Po wypełnieniu zadania uczniowie zwiedzali wystawę, która przedstawiała rozwój Sosnowca jako miasta przez 120 lat, mając wyjątkową okazję do obejrzenia starych przedmiotów, które pamiętają jedynie ich rodzice i dziadkowie.

opiekunowie wyjścia:

Aleksandra Kubińska, Dorota Stępień, Wioletta Lackorzyńska i Małgorzata Cichoń – Mastalerz