Zajęcia rekreacyjne

W dniu 20.06.2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38  im. T. Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu, w ramach zajęć rekreacyjnych, w sposób aktywny spędzali czas nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim.

Pobyt nad zalewem, dobra zabawa, kąpiele słoneczne, wodne były dobrą okazją do rozbudzania aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz utrwalenia wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz smacznego a przede wszystkim zdrowego, zbilansowanego komponowania posiłków.

Impreza odbyła się w ramach inauguracji programu pt.: „Porozmawiajmy o Zdrowiu Publicznym  językiem przyjaznym”,  celem którego jest promocja zdrowia, aktywności fizycznej,  oraz podniesienia jakości życia ogółu ludności.

Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Senator dr n. med. Beata Małecka-Libera. Do współpracy włączyli się : Sosnowiecki Szpital Miejski wraz ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego oraz CHAMPION Aktywny Wypoczynek.

Wszyscy przybyli specjaliści, służby medyczne, dietetyk oraz nauczyciele szkoły w sposób atrakcyjny, przyjazny i wielozmysłowy rozwijali sferę poznawczą, ruchową i emocjonalno-społeczną. Pobyt nad zalewem był świetną zabawą, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia.