Zwiedzanie Skansenu Wsi Pszczyńskiej

17 maja klasy: 5a, 5c, 6a, 6d, 7f i 8h wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Pszczyny. W programie było zwiedzenie Skansenu Wsi Pszczyńskiej, spacer po pięknym parku, przerwa pod pałacem i na rynku, oglądanie zwierząt w Zagrodzie Żubrów. Na koniec pojechaliśmy do McDonald’s, dla naszych uczniów tam powinna kończyć się każda wycieczka.

W Skansenie Wsi Pszczyńskiej zobaczyliśmy dawne wiejskie zabudowania, dowiedzieliśmy się między innymi: kim był masztalerz, do czego służył młyn, że wcześniej koty mieszkały w budach i czym się różni pasieka od paśnika. W Zagrodzie Żubrów mogliśmy zobaczyć karmienie tych ogromnych zwierząt, a także pawie, które najpierw prezentowały swoje wdzięki, a potem odwróciły się tyłem, kozy, które skubały trawkę i kruki, które wyjadały im jedzenie.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły o 14.30.