„Między ziemią a niebem kwitną pola nadziei”
Kampania społeczna „Pola Nadziei” to akcja, organizowana od 15 lat w Polsce, której ideą jest pozyskiwanie funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, a także edukacja i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na los chorego nieuleczalnie człowieka. „Pola nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii.
W Polsce miastem, które jest stolicą całej kampanii, jest Kraków. To właśnie w krakowskich parkach, wiosną 1998 roku, zakwitły pierwsze polskie „pola nadziei” – 350 000 żonkilowych cebulek. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W naszym mieście kampania jest organizowana przez Hospicjum Domowe św. Tomasza Apostoła, które to postawiło sobie za cel budowę hospicjum o charakterze stacjonarnym. Do akcji włączyło się już ponad 50 szkół i przedszkoli. Placówki te: tworzą koła wolontariuszy, włączają się w zbiórki żywności do paczek dla chorych i ich dzieci, zbiórki środków higienicznych i czystościowych, wykonują kartki świąteczne, organizują kiermasze, kwesty w szkołach i innych miejscach publicznych, biorą udział we wspólnym sadzeniu żonkilowych pól nadziei, konkursach, koncertach, konferencjach czy finałowym marszu nadziei ulicami naszego miasta.
Nasz Zespół Szkół przystąpił do III edycji kampanii „Pola Nadziei”. Obecnie, w roku szkolnym 2012/2013, kontynuujemy nasze działania.