Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

w Sosnowcu

Aktualności

Konkurs na plakat 'I pomoc przedmedyczna’ - Ogólne

Wiemy, ale i ciągle uczymy się o tym, jak bardzo ważna jest I pomoc przedmedyczna. Pamiętajmy, by nigdy nikogo nie zostawiać bez pomocy. Aby ta pomoc była skuteczna musimy uczyć się i utrwalać konkretne działania potrzebne w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W tym też celu miał miejsce w naszej szkole konkurs na plakat ’ I pomoc przedmedyczna- schemat postępowania’, w którym najlepsza okazała się Agata Wierzbińska. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs na plakat 'Profilaktyka zdrowotna’ - Ogólne

Chyba każdy z nas wie, jak ważna jest profilaktyka w kontekście naszego zdrowia. Mimo tego ciągle powinniśmy tą wiedzę utrwalać, powtarzać, przypominać sobie, poznawać najnowsze badania w tej kwestii. Uczniowie w tym roku szkolnym przygotowali plakaty ilustrujące te zagadnienia. Mam nadzieję, że wszyscy stosujemy w życiu zasady zdrowego stylu życia, bo w ponad 53% nasze zdrowie zależy właśnie od nas. A w konkursie najlepsze okazały się uczennice: Gabriela Galant i Zofia Potoczna. Serdecznie gratulujemy!

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego 'Fraszki i wierszyki na temat techniki i informatyki’ - Ogólne

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mistrzem 'pióra literackiego’ został Wiktor Maczyta, a wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Mikołaj Sodo. Serdecznie gratulujemy ! A poniżej przedstawiamy ich dzieła i zapraszamy do lektury… KATEGORIA: INFORMATYKA 1. „Cyfrowy król” W grze wielkie zamki wznoszę zuchwale,Cyfrowym światem rządząc wspaniale.Lecz gdy mam sprzątnąć pokój prawdziwy,Mój zapał do prac jest strasznie leniwy. 2. „Zgubiony kod” Wpisałem hasło, lecz system wciąż krzyczy,A komputer sekundy do błędu wyliczy.Strach mnie obleciał i stoję wprost blady,Bo na ten system nie mam już rady! 3. „Wirtualna bitwa” Gdy podły wirus niszczy dane w sieci,Cała ma praca w wielki

Erasmus+ w Portugalii – szkolenie „Stress Management and Professional Burnout Outdoors” - Ogólne

W dniach 8–13 czerwca 2026 r. nauczycielki naszej szkoły: p. Katarzyna Cieślik, p. Joanna Ryng – Kapka i p. Aleksandra Bożek uczestniczyły w międzynarodowym kursie „Stress Management and Professional Burnout Outdoors”, który odbywał się w portugalskim Ferragudo. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+, projekt nr 2025-1-SCH-000331026, i było w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej. Celem kursu było zdobycie praktycznych umiejętności wspierających dobrostan psychiczny nauczycieli oraz uczniów, przeciwdziałanie stresowi i wypaleniu zawodowemu, a także poznanie metod budowania odporności psychicznej i równowagi emocjonalnej. Podczas warsztatów uczestniczki poznawały techniki mindfulness, ćwiczenia oddechowe, elementy jogi oraz metody pracy z ciałem pomagające w

Rejonowe Zawody dla mlodych wędkarzy - Ogólne

12 czerwca odbyły się XIX Międzyszkolne Rejonowe Zawody Drużynowe. Organizatorami wydarzenia były Szkoła Podstawowa Sportowa im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach oraz Koło PZW nr 37 w Mysłowicach. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Dariusza Wójtowicza, Prezydenta Miasta Mysłowice. Zawody Drużynowe w wędkarstwie spławikowym to świetna okazja, żeby połączyć sportową rywalizację, kontakt z naturą i trochę emocji, które na pewno w czasie rywalizacji się pojawiały. Nasza szkolna drużyna w składzie Antek, Kuba i Wiktor zajęła II miejsce. Udało im się złowić sporo ryb, które oczywiście wróciły do jeziora, czyli do włsnych warunków życia. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom

Karta rowerowa. - Ogólne

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowujących i w egzaminie na kartę rowerową. Chętnych było dużo, ale egzamin nie był łatwy, więc niektórzy musieli poświęcić dodatkowy czas, aby go zdać. Bo najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc znajomość przepisów ruchu drogowego i umiejętność pewnej jazdy na rowerze sa priorytetowe. Życzymy przysłowiowej “szerokiej drogi” i bardzo prosimy o odpowiedzialność w ruchu drogowym.

Muzeum pożarnictwa. - Ogólne

Nasi uczniowie klas 8, jak co roku w ranach Edukacji dla bezpieczeństwa, wzięli udział w lekcji w muzeum, gdzie poznali historię pożarnictwa, specyfikę pracy w tym zawodzie oraz kolejny raz wzięli udział w zajęciach I pomocy, tym razem z użyciem defibrylatora. Serdecznie dziękujemy za udział w tych jakże szkolących, edukacyjnych, przydatnych i potrzebnych zajęciach.

Nie możesz kopiować treści