Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w tym roku szkolnym zajęła miejsce tuż za podium, czyli 4 w Wojewódzkim konkursie wiedzy o zdrowiu. Świetnie poradzili sobie z zadaniami praktycznymi dotyczącymi I pomocy przedmedycznej oraz pytaniami teoretycznymi z zakresu zdrowia, również psychicznego, skupionego wokół chorób związanych z depresją. Nasi uczniowie nie mieli tylko szczęścia w trafianiu do celu, ale wierzymy, że do przyszłego roku wytrenują i tą umiejętność 🙂 Gratulujemy serdecznie Miłoszowi, Wiktorowi, Dawidowi i Piotrkowi oraz dziękujemy pani Monice Bagińskiej
Kolejna lekcja historii regionalnej. Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach w najstarszym zabytku naszego miasta – Zamku Sieleckim. Nasi uczniowie poznawali historię tego miejsca i efekty badań archeologicznych. W Zamku Sieleckim siedzibę ma Sosnowieckie Centrum Sztuki i tam uczniowie poznawali unikatową technikę graficzną tzw. monotypię i wykonywali pamiątkową grafikę.
Ostatnie dni przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły spędzili na dalszej integracji zespołów klasowych podczas dwudniowego wyjazdu do Zakopanego. Kilkugodzinny spacer Doliną Kościeliską (przeszliśmy 17 kilometrów!), wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer po Krupówkach połączony z shoppingiem, kiełbaski z grilla, dwugodzinny spływ pontonami po Dunajcu oraz spacer po Szczawnicy to atrakcje, po których zostały nam przepiękne zdjęcia. Sprzyjała nam świetna pogoda, wspaniałe widoki, pyszne posiłki oraz rewelacyjne warunki lokalowe. Wróciliśmy zintegrowani, przejedzeni i w doskonałych humorach. opiekunowie wycieczki: Barbara Kowalik, Joanna Wieczerza, Małgorzata Cichoń – Mastalerz i Donata Grzesiak
2 czerwca w ramach wyjątkowych zajęć teatralnych klasa 4b wzięła udział w warsztatach poświęconych magii teatru cieni. Uczniowie rozpoczęli spotkanie od wstępnego szkolenia, podczas którego poznali sekrety pracy ze światłem. Dowiedzieli się, jak kontrolować wielkość i ostrość cieni oraz jak za pomocą dłoni i prostych rekwizytów ożywiać postacie na ekranie. W drugiej części warsztatów uczniowie zostali podzieleni na grupy i stali się reżyserami własnych przedstawień. Każdy zespół samodzielnie opracował krótki scenariusz, przygotował marionetki, podzielił role i zaplanował ruch sceniczny. Praca w grupach była lekcją świetnej współpracy i kompromisu. Warsztaty zakończyły się pokazem premierowym – każda grupa zaprezentowała swoje minidzieło przed
Wspaniała pogoda, świetne humory i ogromna porcja wiedzy podana w fascynujący sposób – tak w skrócie można podsumować naszą dzisiejszą wyprawę do Krasiejowa. Uczniowie z błyskiem w oku odkrywali tajemnice przeszłości naszej planety. Najważniejszymi punktami naszego intensywnego programu były: – Park Ewolucji Człowieka – Tunel Czasu ze ścieżką edukacyjną – Prehistoryczne Oceanarium – seans w kinie 5D Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Udało nam się idealnie połączyć realizację podstawy programowej z geografii, biologii i historii z integracją zespołów klasowych. Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę, której na pewno długo nie zapomną.
Choć pogoda próbowała pokrzyżować nasze plany, nie odebrała nam dobrego humoru i chęci do wspólnej zabawy. Był to dzień pełen radości, uśmiechów i niezapomnianych atrakcji. Na uczestników czekały gry i zabawy, rękodzieło, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, arteterapia oraz wiele innych niespodzianek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe ,pierwszej pomocy oraz stoiska naukowe – kosmiczne i matematyczne – oraz konkurs znajomości flag świata. Nie zabrakło także występów naszych przedszkolaków, które zachwyciły publiczność i dostarczyły wielu wzruszeń. Miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać motocykle Motopogorian, a zainteresowani służbą wojskową spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego. Ogromnym powodzeniem cieszyły się przygotowane smakołyki. Nikt , kto
26 maja uczniowie klasy VIII a pod opieką Barbary Kowalik oraz Joanny Piechulek, realizując program regionalizmu uczestniczyli w zajęciach historyczno – plastycznych organizowanych przez Sosnowieckie Centrum Sztuki w Zamku Sieleckim. Obejrzeli wystawę Modrzejowska w Sosnowcu, przenosząc się w czasie i odczuwając puls dawnego miasta. Następnie uczestniczyli w warsztatach rozwijających kreatywność, w trakcie których wykonali własną, niepowtarzalna grafikę techniką monotypii.
21 maja odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Zostań Architektem Swojej Kariery”, organizowanego przez Technikum Architektoniczno-Budowlane w Sosnowcu. Reprezentanci naszej szkoły osiągnęli duży sukces, zdobywając I miejsce (Alan, Wiktor i Damian z klasy VIII a) oraz IV miejsce (Maja, Lena i Julia z klasy VIII c). Uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością pracy zespołowej, a także odpornością na stres i presję czasu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Uczennice naszej szkoły: Julia Gad i Iga Dylewska z klasy 6c, Nadia Ślepowrońska i Karolina Złotecka z klasy 7a oraz Iga Leśniak i Weronika Bąbczyńska z klasy 8a, pod opieką p. Anety Kołton-Janigi i Katarzyny Łukaszewicz-Cholewy, wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie „Nauka dla Ciebie”. Przez ostatnie miesiące finalistki z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad projektem poświęconym elektrostatyce. Wspólnie przygotowały serię ciekawych doświadczeń i aktywności związane z elektrycznością statyczną z różnych perspektyw. Swój pomysł nazwały „Iskrowisko”. Zadanie konkursowe polegało także na opracowaniu oraz przetestowaniu stanowiska edukacyjnego z udziałem różnych grup odbiorców . Zespół zdecydował się na przedszkolaków, uczniów,