Czytamy z sercem

29 września doszło do swoistej fuzji, a mianowicie, z inicjatywy nauczycieli biblioteki oraz świetlicy ogólnej, równocześnie celebrowano dwa święta: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Wszyscy wiemy, że czytanie ma mnóstwo zalet, ale to przede wszystkim doskonała forma spędzania wolnego czasu. Jeśli dodamy do tego głośne czytanie, to otrzymamy najlepszy przepis na „czytanie z sercem”. Naszym milusińskim: „Historie spod podłogi: serce” Justyny Bednarek, czytali zaproszeni goście: Pani Dyrektor Iwona Chęcińska, Pani Wicedyrektor Renata Maj, Panie Pielęgniarki Maria Owsik oraz Alicja Banasik, nauczyciel biblioteki Szymon Wałowski oraz goście specjalni – wolontariusze Fundacja Dr Clown Oddział Sosnowiec: Dr Biedronka, Dr Malinka, Dr Akcja- Reakcja, Dr Śmieszek i Dr Ciamajda. W przerwach na czytanie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły zarówno w magicznych zabawach prowadzonych przez nauczycieli i wolontariuszy, jak i w zabawach słownych czy ruchowych, nawiązujących do wysłuchanego tekstu. Z wielką frajdą śpiewały i tańczyły do piosenki: ”Małe serduszko”. Mamy nadzieję, że ten dzień był szczególnie wyjątkowy, pozostawił w sercach uczestników niezapomniane wspomnienia oraz rozpoczął przygodę głośnego czytania, czytania z sercem, w wielu domach naszych uczniów.