Jest rok 2022, a my po raz 29. Wyruszyliśmy posprzątać Polskę!!!

Tegoroczne hasło akcji „Wszystkie śmieci są nasze!”

Zeszłoroczna Akcja Sprzątanie świata-Polska zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci,  śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze.

Zatem wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia w naturze czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Nasza szkoła wraz z setkami tysięcy wolontariuszy– wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, w dniach 16-18 września  prowadziła  działania propagujące ograniczanie powstawania  śmieci .

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów  nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne  działania  uświadomiły  uczniom ,  że  potrzebny  jest  taki dzień, w którym wszyscy  ludzie, bez  względu  na wiek  i miejsce  zamieszkania, powinni wyjść z domów i  sprzątać  odpady, przyczyniając  się  do tego  aby  nasza planeta  była czysta i zadbana.W  końcu, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.

Dziękujemy!!!