22 października klasy 5a, 5g, 6b i 8 b i 8d odbyły wycieczkę do Tarnowskich Gór. Miasto położone jest na północnych krańcach Górnego Śląska. Od XVI wieku było jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych tej części Europy. Powstanie i sławę zapewniło mu górnictwo rud srebra, ołowiu i cynku. W ciągu kilku stuleci na obecnych terenach miasta wydrążono około 20 tysięcy szybów, 150 kilometrów chodników i kilkadziesiąt kilometrów sztolni odwadniających. 9 lipca 2017 r. podziemia te trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie zjechali 40,5 m pod ziemię i pokonali labirynt korytarzy będący pozostałością po dawnej kopalni kruszców srebra, ołowiu i cynku Fryderyk. Spacerowali między szybami „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 270- metrowego odcinka w podziemiach kopalni.
Kolejnym punktem wycieczki była usytuowana w centrum Gliwic Palmiarnia Miejska. Została udostępniona zwiedzającym w 1925 r. Obecny kompleks składa się z kilku pawilonów o powierzchni ok. 3 tys. m kw. Rośnie w nich 8 tys. roślin, z których najstarsze okazy mają ok. 150 lat – to palmy z gatunku feniks kanaryjski. W gliwickiej palmiarni są też rośliny cytrusowe, przyprawowe oraz egzotyczne palmy i kaktusy z Australii, Afryki i obu Ameryk. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia podwodnego świata ryb w olbrzymich czterech tematycznych akwariach.
Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem w gronie koleżanek i kolegów.