WARSZTATY PSZCZELARSKIE - Przedszkole

17.05.2024r., dzieci z grupy „Misie”, miały okazję uczestniczyć w Warsztatach Pszczelarskich organizowanych przez Panią Justynę ze swielicy szkolnej ZSO 5. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w życiu człowieka, przyrodzie, odgrywają pszczoły. Podczas zajęć, dzieci poznały pracę pszczelarza, miały okazję zobaczyć jak wygląda jego prawdziwy strój oraz jakich narzędzi potrzebuję do wykonywania swojej pracy. Dzieci zobaczyły jak wygląda prawdziwy ul, a także jak zbiera się pyłek, miód.  Bardzo dziękujemy Pani Justynie za zaproszenie.

Zakończenie Projektu „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację” w grupie Zające. - Przedszkole

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację”to inicjatywa mająca na celu integrację i edukację dzieci i młodzieży z różnych środowiskspołecznych i kulturowych. Projekt został stworzony z myślą o tym, aby rozwijać wrażliwośćna różnice między ludźmi, promować kreatywność oraz uczyć dzieci i młodzież współpracy.Zające w ramach projektu zrealizowały 6 zadań.

Wyniki XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego Wierszyki ,,ŁAMIĄCE JĘZYKI”. - Przedszkole

W dniu 16 maja 2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się XIV Edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wierszyki łamiące języki. Do konkursu zgłosiło się jedenastu uczestników w wieku od pięciu do siedmiu lat z przedszkoli miejskich w Sosnowcu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali przygotowane utwory literackie zawierające trudne artykulacyjnie wyrazy podkreślając tematykę wierszy bardzo ładnymi strojami. W składzie jury zasiadła Dyrektor ZSO nr 5 Iwona Chęcińska oraz logopedzi – Magdalena Ferdek oraz Agnieszka Matyja. Po obradach jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce Pola Kwiecień z PM 5 z utworem Mariana Piechala Trudne słowa II miejsce  Zofia Kalańska z PM 45 za prezentację wiersza Żaba

ZIELONY OGRÓDEK W KRASNALACH - Przedszkole

Wiosna w maluszkach zagościła na dobre, wraz z nią dzieci zadbały o wiosenny kącik przyrodniczy. Brały czynny udział , bawiły się w ogrodników, zdobywały i pogłębiały wiadomości na temat uprawy i hodowli roślin. Na parapecie stworzyły hodowlę ziół i podzieliły się obowiązkami dyżurnych, sprawujących opiekę nad uprawą roślin.

Udział w XX Sosnowieckiej Olimpiadzie Sportowej dla Dzieci i Młodzieży z  Niepełnosprawnością. - Przedszkole

9 maja 2024r.  reprezentanci naszego przedszkola w składzie : Wojciech Myłek, Grzegorz Myłek,  Marcel Zapart, Wiktor Dudłak, Zofia Rejdak, Oliwia Drewniak  , wzięli udział w XX Sosnowieckiej Olimpiadzie Sportowej dla Dzieci i Młodzieży z  Niepełnosprawnością, która odbyła się w  ARENIE SOSNOWIEC w Arcelor Mittal Park w Sosnowcu.Zawodnicy zmierzyli się w następujących dyscyplinach sportowych:rzut woreczkiem do celu,rzut piłką do tarczy,wyścigi na pełzakach,wyścig dla dzieci na wózkach inwalidzkich.Wszyscy zawodnicy byli wygrani i wrócili z pamiątkowymi medalami i niespodziankami uczestnictwa w olimpiadzie.Dodatkowo Oliwia Drewniak zdobyła II miejsce  w wyścigu na wózku, a Zosia Rejdak wyróżnienie w konkursie plastycznym „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”Gratulacje!!!

,,WIOSENNA OPOWIEŚĆ” występ artystyczny dzieci z grupy Krasnale i Kaczory. - Przedszkole

10 maja dzieci z grupy Kaczory i Krasnale zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie pt. ” Wiosenna opowieść”. W tym dniu sala zamieniła się w łąkę pełną kwiatów oraz różnych owadów. Mali aktorzy pokazali budzącą się do życia przyrodę. Przedszkolaki ubrani w wiosenne stroje recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli.  Od teraz wiosna już na dobre zagościła w naszym przedszkolu.

„Jaś i Małgosia” – wyjazd na spektakl do Pałacu Młodzieży w Katowicach - Przedszkole

7 maja 2024 r. grupy „Zające” i „Sarenki” wybrały się na wycieczkę do Pałacu Młodzieży w Katowicach na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka oraz świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko.

Kibicujemy na Olimpiadzie - Przedszkole

W dniu 09.05.2024 dzieci z grupy Koty i Kaczory kibicowały wszystkim zawodnikom na XX Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej na Arenie Arcelor Mittal w Sosnowcu. Przedszkolaki miały możliwość oglądania wielu dyscyplin sportowych, a przy okazji świetnie się bawiły. GRUPA KOTY GRUPA KACZORY

WARSZTATY KRAWIECKIE W GRUPIE ,,KOTY”. - Przedszkole

07.05.2024 dzieci z grupy Koty wzięły udział w warsztatach krawieckich. Odwiedziła nas pani Agnieszka -” Szyjąca mama razy cztery”, która przybliżyła dzieciom zawód krawcowej. Pani Agnieszka przyniosła przeróżne przybory do wykonywania zawodu – nożyczki, igły,nici, centymetr, maszynę do szycia itp. Zaprezentowała także różne rodzaje materiałów. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia. Dzieci dowiedziały się jak działa maszyna do szycia. Z zajęć praktycznych przedszkolaki własnoręcznie uszyły poduszeczki, które zabrały do domu. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas, wspaniałe zajęcia „uszyte na miarę” oraz wzbudzenie w dzieciach wiele radości. A może zaszczepiła pasję do krawiectwa?.