ROZSTRZYGNIĘCIE I EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA NAUCZYCIELI„OZDOBA WIELKANOCNA” organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 43 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu. I miejsce: Pani Małgorzata Kryger – Przedszkole Miejskie nr 47, Sosnowiec.II miejsce: Pani Magdalena Średniawska – Niepubliczne Przedszkole „Koralik 2”, Lublin .III miejsce: Pani Anita Grabarska – Przedszkole nr 35, Lublin.Wyróżnienie:Pani Alina Kozicka – Przedszkole Integracyjne „Miludkowy Zakątek”, Legnica.Pani Katarzyna Piekarz – ZSP, Przyszów.Pani Agnieszka Zaskórska – Przedszkole Miejskie nr 27, Sosnowiec.Pani Ewelina Podgórska – Przedszkole Miejskie nr 39, Sosnowiec. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
20.03.2026 w grupie dzieci sześcioletnich Misie zorganizowano konkurs recytatorski. Temat przewodni konkursu „Przedszkolak wie”. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały się do zaprezentowania wierszy o tematyce związanej z nabytymi umiejętnościami edukacyjnymi i społecznymi. Jurorzy nagrodzili wszystkie dzieci za odwagę i przygotowanie. Wyróżnili dwoje dzieci Zuzannę i Franciszka.
Sukces naszego przedszkolakaMiło nam ogłosić, że praca plastyczna Alana R. z grupy „Zające” została nagrodzonaw XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W świecie Jana Brzechwy”organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku.Gratulujemy!
11 i 13.03.2026 odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci –rozwijanie świadomości ekologicznej -w ramach projektu europejskiego „Kreatywny przedszkolak” Dzieci poznały znaczenie słowa recykling a oglądając film edukacyjny dowiedziały się na czym polega ten proces. W ramach praktycznych zajęć posegregowały śmieci zgodnie z ustalonymi zasadami. Aktywny udział w grze planszowej był okazją do utrwalenia zdobytej wiedzy. 25 i 27.03 2026 temat zajęć ze świadomości ekologicznej to „Podróż pociągiem do świata bajek” Wagony zrobione z kartonowych pudełek gwarantowały ciekawa zabawę. Pociąg zatrzymał się na trzech stacjach i postacie z bajek opowiadały o ochronie przyrody: W podróży dzieci robiły notatki w formie obrazków.
2 kwietnia w naszej placówce odbyły się wyjątkowe zajęcia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem tych szczególnych zajęć było zwiększenie wiedzy dzieci na temat autyzmu oraz kształtowanie postaw empatii, zrozumienia i akceptacji wobec osób w spektrum. Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć krótkie filmy edukacyjne, wziąć udział w rozmowach oraz wykonać prace plastyczne związane z tematyką dnia. Nie zabrakło także symbolicznego koloru niebieskiego, który jest wyrazem solidarności z osobami z autyzmem. Dzięki wspólnym aktywnościom dzieci lepiej zrozumiały, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby w spektrum oraz jak ważne jest okazywanie wsparcia i życzliwości na co dzień. To był dzień pełen
W grupie SARENKI i ZAJĄCE odbyła się wyjątkowa prelekcja poświęcona dbaniu o zdrowie jamy ustnej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo myć zęby, jak często należy to robić oraz dlaczego regularne wizyty u dentysty są tak ważne. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania sprzyjającego pięknemu uśmiechowi oraz dowiedziały się, które produkty mogą szkodzić zębom. Nie zabrakło także części praktycznej – dzieci z dużym zaangażowaniem ćwiczyły prawidłową technikę szczotkowania na specjalnych modelach. Prelekcja była nie tylko bardzo pouczająca, ale również pełna radości i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym przedszkolakom codziennie dbać o swoje zęby i
17 marca 2026 roku naszym przedszkolu, w grupie „Kaczorki” odbyły się wyjątkowe zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas spotkania dzieci poznały literę „S” oraz zapoznały się z zawodem sprzedawcy. Rozmawialiśmy także o różnych rodzajach sklepów i ich funkcjonowaniu. Następnie nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci moment – przedszkolaki wcieliły się w rolę prawdziwych sprzedawców. Kaczorki z ogromnym zaangażowaniem oferowały swoje wytwory plastyczne, roślinki wielkanocne oraz inne przygotowane produkty. Każde dziecko spisało się znakomicie i zdecydowanie zasłużyło na tytuł „Sprzedawcy Roku”! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać imponującą kwotę. Uzyskany dochód przeznaczymy na warsztaty w pizzerii, na które jesteśmy już umówieni. 🙂
Z przyjemnością informujemy, że Adam z grupy „Misie”, otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt:„Moja wymarzona szkoła”. Praca Adama wykonana była techniką: rysunek. Wymarzona szkoła na drzewie zachwyciła rodziców, nauczycieli i zdobyła uznanie komisji konkursowej. Życzymy Adamowi, aby jego marzenia o wymarzonej szkole spełniły się. 😉 Życzymy dalszych sukcesów!
Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Wydawnictwa Aksjomat miesięcznika dla przedszkolaków pt: Abecadło, zostali chłopcy z grupy Misie. Chłopcy przygotowali piękne portrety Babci i Dziadka techniką mieszaną; rysunek i malarstwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.