Wycieczka do Jura Park w Krasiejowie

Wycieczka uczniów z  klas 5b, 5c, 6a, 6c, 6f oraz 7d do JuraParku w Krasiejowie była ciekawym doświadczeniami. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali przywitani przez przewodnika, który zabrał ich w fascynującą podróż po świecie prehistorii, opowiadając o dinozaurach oraz innych wymarłych gadach

W „Tunelu Czasu” .uczniowie mogli uciec w podróż w czasie, cofając się do początków istnienia Ziemi. Symulacje oraz prezentacje przybliżyły im procesy geologiczne, które wystąpiły miejsce miliardy lat temu, oraz pokazały, jak kształtowała się nasza planeta.

Następnie uczniowie przeszli do „Pawilonu Paleontologicznego”, gdzie pod przeszkloną podłogą zobaczyli prawdziwe wykopaliska skamieniałości dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych.

Po zwiedzeniu Pawilonu oraz obejrzeniu w ogromnym kamieniołomie dinozaurów od najmniejszych do największych ,  uczniowie udali się do „Prehistorycznego Oceanarium”. Dzięki dodatkowym technologiom, takim jak alternatywne wizualizacje i efekty dźwiękowe, mogli zobaczyć i usłyszeć ogromne megalodony, ichtiozaury oraz inne stworzenia występujące w wodach milionów lat temu.

Korzystając z kapsuły czasu- promu kosmicznego w Parku Ewolucji zobaczyliśmy  jaką drogę  przebył człowiek od początki dwunożności do dnia dzisiejszego. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.