Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wspólnie Mocniejsi – Uczymy się przez integrację”

W Zającach w ramach Projektu Edukacyjnego „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację” powstał w naszej sali „Zielony kącik”. Zające sadziły kwiaty oraz rzeżuchę z wielkim zaangażowaniem wykonując poszczególne czynności sadzenia roślinek. Dzięki bezpośredniej obserwacji przedszkolaki będą miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat warunków niezbędnych do rozwoju roślin. Zajęcie to przysporzyło wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z efektów swojej pracy.

„Zające” wykonały kolejne zadanie – wspólne tworzenie układów tanecznych .

„Zające” wykonały zadanie grudniowe – tworzenie wiosennych kwiatów z papieru.

Podczas drugich zajęć w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej
„Dzieci Uczą Rodziców” dzieci dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco
bliżej poznały kilka państw.

„Zające” wykonały pierwsze zadanie – zabawy integracyjne w grupie.
Zabawy integracyjne uczą współpracy, wrażliwości i zaufania, wpływają korzystnie na poczucie
bezpieczeństwa u dzieci – im lepiej się znają, tym bezpieczniej czują się w swoim towarzystwie.
Pomagają w nawiązywaniu relacji pomiędzy dziećmi poprzez budowanie więzi w radosnej
atmosferze.