Przedszkolak małym patriotą

Patriotyzm to troska o dobro swego kraju, stałe dążenie do pomnażania tego, co stworzyły poprzednie pokolenia, to gotowość służenia swej Ojczyźnie. Cele wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej.

Patriota to ktoś taki, kto myśli nie tylko o sobie, ale też o innych, nie kłamie, potrafi słuchać, chce się rozwijać i stara się być dobrym.

W naszym przedszkolu jak co roku, w każdej grupie wiekowej można zaobserwować kąciki patriotyczne, które mają na celu wprowadzanie dzieci w świat polskich tradycji. Wzbudzanie szacunku do osób starszych. Rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń. Rozbudzanie uczucia miłości i przywiązania do ziemi ojczystej.

GRUPA KRASNALE

GRUPA MISIE