Projekt edukacyjny ,,DZIECI UCZĄ RODZICÓW”.

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 po raz kolejny uczestniczy
w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”.

Akcja “Dzieci Uczą Rodziców” to inicjatywa, która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy.  Zakres tematyczny proponowanych lekcji jest niezwykle szeroki: od bezpieczeństwa (w różnych wymiarach) i ekologii, przez historię i kulturę, aż po kosmos i naukę o prehistorycznych zwierzętach, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi.   Organizatorem Akcji jest Fundacja Dzieci Uczą Rodziców, partnerem Akcji jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego.

„Tolerancja” – szóste zajęcia w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” w grupie Zające promują akceptację, zrozumienie i szacunek, pomagając dzieciom rozwijać pozytywne postawy wobec różnorodności i uczą, jak ważne jest, abyśmy wszyscy wspierali się nawzajem w naszej unikalności.

Podczas piątej lekcji w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci
Uczą Rodziców”
dzieci poszerzą wiedzę o zagadnieniach związanych z Internetem.
Kluczowym elementem zajęć jest prezentacja zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci.

Choinka, kolędy, prezenty – to wyjątkowe symbole świąt Bożego Narodzenia.
Grudzień to wyjątkowy okres w roku, to magiczna atmosfera i piękne dekoracje. Ale to przede wszystkim okazja by zrobić coś pięknego dla drugiego człowieka. Celem czwartych zajęć w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” jest wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, prezentacja kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to
przede wszystkim drugi człowiek.

„Zające” w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą
Rodziców”
wykonały zadanie dodatkowe podczas którego rozmawialiśmy o lokalnych
tradycjach. Dowiedzieliśmy się, kim są górale, gdzie mieszkają i skąd przybyli.
Poznawaliśmy ich tradycyjne zajęcia oraz elementy ubioru. Opowiedzieliśmy sobie czym jest
Święto Jakubowe.

Podczas trzecich zajęć w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej
„Dzieci Uczą Rodziców” dzieci poszerzą wiedzę o symbolach narodowych, ojcach polskiej
niepodległości, a także poznają taki termin jak „patriotyzm”.

Podczas drugich zajęć w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej
„Dzieci Uczą Rodziców” dzieci dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco
bliżej poznały kilka państw.

Podczas pierwszych zajęć w ramach piątej Edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dzieci zdobywają i utrwalają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznają zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznają najważniejsze numery alarmowe i znaki drogowe.