DZIEŃ DINOZAURA

Dinozaury to wdzięczny temat, którym fascynuje się wiele dzieci. 26.02 2024 obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Dinozaura”. Właśnie tego dnia przedszkolaki poznały wybrane gatunki dinozaurów, dowiedziały się czym się żywiły oraz jak wyginęły. Poprzez wykorzystanie plansz, książek oraz prezentacji multimedialnych, dzieci wzbogacały wiadomości z zakresu prehistorii. Udział w zabawach pozwolił na naśladownictwo dinozaurów poprzez ruch i gesty. Przedszkolaki bardzo chętnie odszukiwały dinozaury,określały ich cechy, barwę, porównywały kształty i wielkości. W ten sposób, poprzez świetną zabawę, rozbudzono ich zainteresowania, przekazano wiedzę, kształtowano umiejętności matematyczne oraz kreatywną postawę maluchów. To był wyjątkowo aktywny dzień i bardzo wartościowe zajęcia. Świadczą o tym działania plastyczne, podejmowane przez dzieci w grupach. Obchodzenie tego święta w przedszkolu przyczyniło się do rozwijania w dzieciach zainteresowań naukowych i przyrodniczych, a także wyobraźni i kreatywności.

GRUPA KACZORY

GRUPA KOTY