Ekologiczna prelekcja w naszym przedszkolu

22 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu ekodoradcę reprezentującego MPGO w Sosnowcu, który przeprowadził prelekcję dotyczącą czystego powietrza dla dzieci 6 letnich. W trakcie prelekcji dzieci zostały zapoznane z projektem LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” oraz problematyką SMOGU, co jest szczególnie aktualne w okresie jesienno-zimowym podczas sezonu grzewczego. Omówiono przyczyny powstawania SMOGU, jaki ma on wpływ na nasze życie i zdrowie oraz jak można przeciwdziałać temu zjawisku, między innymi poprzez ubieganie się o dotację na wymianę tak zwanego kopciucha. Dodatkowo omówiono obecne zmiany klimatyczne oraz rolę odnawialnych źródeł energii w procesie stabilizacji tego zjawiska. Poruszono również temat konieczności oszczędzania energii, która w głównej mierze pochodzi z paliw kopalnych, dbania o zasoby wody, jak również prawidłowej segregacji odpadów co leży u podstaw ekologii.