Wizyta w gabinecie stomatologicznym ,,PRZYSTANEK UŚMIECHU”.

5 kwietnia dzieci z grupy „Motyle” odwiedziły gabinet stomatologiczny „Przystanek Uśmiechu”, który nie bez powodu nosi taką nazwę. Jest to niewątpliwie miejsce związane z uśmiechem, ponieważ podczas całej wizyty uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy. Przedszkolaki w niezwykle przyjaznej atmosferze poznały pracę pani stomatolog i pracę asystentki stomatologicznej, zobaczyły jak wygląda gabinet, obejrzały niektóre narzędzia potrzebne w pracy stomatologa i okazało się, że one wcale nie są straszne! Niejedno dziecko podczas tego spotkania pokonało swój mały lub większy lęk przed wizytą u dentysty. Pani doktor w przystępny sposób przypomniała również dzieciom, co zrobić, by ich ząbki były zawsze zdrowe.

Bardzo dziękujemy Pani Doktor Marcie za możliwość odwiedzin. Na pewno to spotkanie pozostanie w pamięci dzieci na długo. Przedszkolaki były zauroczone wizytą, którą jeszcze długo w ciągu dnia wspominały (bawiły się w lekarza dentystę, rysowały ząbki, szczoteczki, etc.). Miejmy nadzieję, że dzięki tej wizycie dbanie o higienę jamy ustnej będzie już codzienną rutyną, a kto wie…może któreś z dzieci po tym spotkaniu pójdzie w ślady Pani Marty 🙂